MERSİN BELEDİYESİNDE SENDİKA ÜYELİĞİ TARTIŞMASI

Mersin Belediye Başkanı CHP’li Seçer, “Hizmet almadığımız sendikaya yıllık 300 bin lira ödüyoruz, üyelikten çıkalım. Kaynaklar boşa gidiyor” teklifi sundu. AK Parti ve MHP reddetti.
13 Aralık 2020 09:01

ersin Büyükşehir Belediye meclisi önceki gün toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Vahap Seçer, toplantıda belediyenin hizmet almadığı Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) üyeliğinden ayrılması teklifini sundu.

Mersin Büyükşehir Belediye meclisi önceki gün toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Vahap Seçer, toplantıda belediyenin hizmet almadığı Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) üyeliğinden ayrılması teklifini sundu. Aynı teklifin geçen yıl da gündeme geldiğini belirten Seçer, “İki yıldır bu sendikadan herhangi bir hizmet almıyoruz. Ancak önceki yönetim tarafından yapılan protokol nedeniyle MİS'e yıllık 300 bin lira ödemek zorundayız. Kendi cebinizden olsa verebilirsiniz ama halkın cebinden ben bu parayı veremem” dedi.

‘SÖZÜN BİTTİĞİ YER'

Erdemli Belediye Başkanı MHP'li Mükerrem Tollu, kendisinin de yönetim kurulunda yer aldığı sendikayı savundu, “Bu sendika 21 yıllık bir sendika” dedi. Sendikadan ayrılma teklifi, AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi. Hizmet almadıkları sendikaya ödeme yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden CHP'li Vahap Seçer, “Sözün bittiği yer” diye karara tepki gösterdi.

Ali Ekber ŞEN

SÖZCÜ

KAMUDA BUGÜN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #