SON EKLENENLER

Memurlara müjde: 3600 ek göstergede kör noktalar tamir edilecek!

Ali Yalçın: 3600 ek göstergede kör noktaları tamir edeceğiz! Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından 3600 ek göstergenin çok kapsayıcı düzenleme olduğunu belirtti.
14 Haziran 2022 17:54

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından 3600 ek göstergenin çok kapsayıcı düzenleme olduğunu belirtti. Yalçın 3600 ek göstergedeki kör noktaların tamiri için Bakan Bilgin ile bir araya geleceklerini ifade etti. Fakat paylaşımında bu kör noktaların neler olduğuna dair bir bilgi vermedi.

KAMUDA EK GÖSTERGEDE RAHATSIZLIKLAR

Kamuda ek göstergelerin her çalışan için 600 puan yükseltilmesi sağlanan yasa tasarısına bir çok kamu çalışanı tepki göstermiş ve bazı memurlar için ek gösterge düzenlemesinin beklenen düzeyde bir anlamı olamayabileceği ifade edilmişti. Örneğin şube müdürlerinin büyük bir bölümü ek gösterge düzenlemesi ile 3600 ek göstergeye ulaşamayacak.

Savunma, Büro ve Destek Hizmetleri Sendikası (Savdes-Sen) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde ‘3600 Ek Gösterge’ eylemi gerçekleştirmiş ve sınıf ve kadro farkı gözetilmeksizin yükseköğretimli herkese 3600 ek gösterge verilmesini talep etmişti. Üstü ise yetki ve sorumluluk esasına göre düzenlensin teklifi gelmişti.

Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz, memur ve memur emeklilerinin açlık ve yoksulluk arasına sıkıştıklarını kaydetti. Cengiz, “Bizler de sadece adalet ve adil bir düzenleme istiyoruz. Adalet duygusunu zedeleyen, karmaşıklığı ve çarpıklığı daha da artıran düzenlemeler yapılmasın istiyoruz” çağrısında bulundu.

PALYATİF ÇÖZÜMLER ADALETSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRMAZ

Cengiz, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Sayın Bakanım, sizde biliyorsunuz ki; palyatif çözümler, günü kurtarmalar, bazı unvanları esas alıp bir kısmı memnun etmeye çalışmalar çarpıklığı gidermez, zedelenen adalet duygusunu onarmaz. Çağrımız; ‘veriyormuş gibi’ yapılmasın, ayırım yapılmadan temelde sınıf ve kadro farkı gözetilmeden yükseköğretimli herkese 3600 ek gösterge verilsin. Üstü ise yetki ve sorumluluk esasına göre düzenlensin.”

MEMUR SEN'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Bir çok kamu çalışanın 600 ek puan ile yine 3600 ek göstergeye ulaşamayacağı ifade edilmişti. Ayrıca kamudaki hiyerarşik yapının da bozulmaması adına ek gösterge düzenlemesinin gözeden geçirilmesi istenmişti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından 3600 ek göstergenin çok kapsayıcı düzenleme olduğunu belirtti.

Ali Yalçın twitter paylaşımında:

"#EkGösterge Düzenlemesi 1992’den bu güne çalışanı-emekliyi ilgilendiren en kapsayıcı düzenlemelerden biridir.

Yıllardır emek verdiğimiz bu konuda,Cumhurbaşkanımızın vaadi yolumuzu açtığı gibi vaadin ötesine geçen talimatıyla 5.3 Milyon insanı kapsaması kıymetli bir adım olmuştur

EkGösterge konusunda gayretlerimizin de sonucu olarak atılan bu tarihi reformist adımın, bazı noktalarda tahkim edilmesi ve hakkaniyetin, memnuniyetin yükseltilmesi, kör noktaların tamiri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. @vedatbilgn ile bir araya geleceğiz

Hem #ekgösterge düzenlemesi hem #sözleşmeli kamu görevlilerinin kadro meselesi son derece önemli adımlardır kamu açısından.

Konfederasyonumuz, sendikalarımız elinden gelen gayreti sürdürmekte,sahanın taleplerini görmekte ve memnuniyet düzeyini daha da yükseltmeye çalışmaktadır." ifadelerini kullandı.

SENDİKA BÜLTENİ

KAMUDA BUGÜN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER