ERDOĞAN TALİMAT VERDİ: BÜTÇEDEN SONRA İLK O YASA GELİYOR!

Erdoğan'dan MKYK'da talimat: Hayvan hakları yasası gelsin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MKYK toplantısında, Meclis'te bütçe görüşmelerinin ardından hayvan hakları yasasının getirilmesi konusunda "Bu iş daha fazla uzamasın" diyerek talimat verdi.
28 Ekim 2020 10:45

Milliyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre: Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün düzenlenen MKYK toplantısında üyelere, illerdeki kongrelere giderek teşkilatlara destek olunması talimatını vererek, "Kongrelere katılın. Destek olun, isim önerin" dedi. Erdoğan toplantıda, Fransa ürünlerinin boykot edilmesi konusunu hatırlatarak kurmaylarını uyardı: "Macron, Avrupa Birliği'nde kendince taraftar toplamaya çalışıyor. Türkiye ve İslam aleyhtarlığı konusunda kendi beyanatlarının haklı olduğu konusunda diğer ülkelerden destek istiyor. Onlar Türk mallarını almayalım kararını verdi. Biz de Fransız mallarını almayalım. Bunu devam ettirelim. Siz de ona göre hareket edin."

BÜTÇE'DEN SONRA 'HAYVAN HAKLARI YASASI KESİN GELSİN'
Toplantıda bazı kurmaylar Erdoğan'a hayvan hakları yasasının hazır olduğunu fakat Meclis gündemine hala gelmediğini söyledi. Erdoğan ise "Bütçeden sonra hayvan hakları yasası kesin gelsin. Bu iş daha fazla uzamasın" diyerek talimat verdi.

MARAŞ'TA PİKNİĞİMİZİ YAPACAĞIZ

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile yapılan görüşmenin ardından 15 Kasım'da Kıbrıs'a gideceğini anlatan Erdoğan, "Kıbrıs'a gideceğiz. Maraş'ta pikniğimizi yapacağız. Havalar güzel, belki bir gece de kalırız. Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edeceğiz" dedi.

PANDEMİDEN EN AZ ETKİLENEN 4. ÜLKEYİZ

Ekonomik gelişmelerin de değerlendirildiği toplantıda Erdoğan, "Türkiye, pandemiden en az etkilenen dördüncü ülke konumundadır. Birinci ülke ABD'dir. 2020 yılını ya başa baş bitireceğiz ya çok az artımız ya da çok az eksimiz olacak. Sanayi üretiminde pandemiye rağmen Türkiye birinci sıradadır. Bununla pandemi öncesi rakamları yakaladık" dedi.

MİLLİYET

KAMUDA BUGÜN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Recepali
Bu kadar zormuydu. Hayvan hakları yasası ve kadınları koruma yasasını çıkarmak seçimlerin üzerinden 19 ay geçti
Emrullah
Eyt mesekesi Erdigani gonderdigimiz gun cozulecek....az kaldi...
Dr agon
Hayvan hakları yasası gelsin iyi guzelde EYT işi ne zaman çözülecek... 50 yasinda adam bu virüs tehlikesi ile nasıl calisabilecek? Çok büyük hak yeniyor..kimsede kimseye helallik vermiyor buda biline... Adam 15 yıl prim ödemiş ve 39 yasinda 25-30 senedir maas aliyor devletten,ben 32 senedir prim ödüyorum daha yaş bekliyorum...adalet ve esitlik istiyoruz..yoksa devletimizide milletimizide baskanimizida seviyoruz... Ama gerçek adaleti ve hakkımızı da istiyoruz elbette..