SON EKLENENLER

Camilerde ve Mescidlerde Normal Saf Düzenine Geçiliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelge ile Koronavirüs salgını nedeniyle 1,5 yılı aşkın süredir camilerde mesafeli olarak alınan saf düzeni uygulamasına genelge ile son verildi. 
13 Kasım 2021 09:34

Yayımlanan genelgede, "Temizlik ve maske kurallarına uyulmak kaydıyla cami ve mescitlerde cemaatle kılınan farz namazların normal saf düzenine göre eda edilmesi gereklidir" ifadesi yer aldı

Diyanet İşleri Başkanı Pr.Dr. Ali Erbaş tarafından 81 il'e gönderilen genelgede,"Covid-19 salgını kapsamında vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla 13 Mart 2020 tarihinden itibaren cami ve mescitlerde Başkanlığımızca gerekli tedbirler alınmış, gerek din görevlilerimiz gerekse vatandaşlarımız tarafından konuya gereken hassasiyet gösterilmiş, ilgili kurumlarca malum olduğu üzere cami ve mescitlerde salgın kaynaklı problem yaşanmamıştır. Kış şartları sebebiyle açık alanlarda namaz kılma imkanı kalmaması, ülke genelinde 18 yaş ve üstü nüfusun büyük oranda aşılanması ve toplumumuzun salgın tedbirlerine riayet konusunda alışkanlık kazanmış olması göz önünde bulundurularak yeni düzenlemenin yapılması gerekli görülmüştür.

Bu itibarla temizlik ve maske kurallarına uyulmak kaydıyla cami ve mescitlerde cemaatle kılınan farz namazların normal saf düzenine göre eda edilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim'' ifadeleri yer aldı.

HABERİN RESİMLERİ
DİYANET BÜLTENİ

KAMUDA BUGÜN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER